Skinwalker Ranch – Bigelow Yılları

İzlenme

Eskiden Sherman Ranch olarak bilinen ve halk arasında “UFO Ranch” olarak adlandırılan Skinwalker Ranch, Utah’taki Ute Indian Reservation sınırında 2.000 kilometrekarelik bir alana yayılan ve uluslararası alanda paranormal ve uzaylı aktivitelerinin yapıldığı bir alan olarak bilinir hale gelen bir mülktür.

18. yüzyılda bölgeye ilk Avrupalı kaşiflerin gelmesinden bu yana garip nesnelerle ilgili raporlar belgelenmiştir ve o zamandan beri, Fransisken misyoner Silvestre’nin 1776’da olduğu gibi, asla çözülmemiş sayısız garip ve gizemli olay olmuştur. Vélez de Escalante, El Rey’deki şenlik ateşinde garip ateş toplarının belirdiğini yazdı.

Skinwalker adı, Kızılderili Navajo halkının bir kökeni olan “yee naaldlooshii” anlamına gelir ve kültürüne göre farklı varlıklara dönüşme yeteneğine sahip doğaüstü bir varlık, bir tür büyücü veya cadı anlamına gelir. Navajolar.

Yüzyıllardır bölgede yaşayan Ute kabilesi, Navajos işgalcilerini kovmak için savaştı, sonunda bölgeyi terk etti, ancak insan kurdu veya başka bir hayvan şeklini alabilen bir ruhun lanetini istedi.

Emekli bir fen öğretmeni olan ve UFO gözlemleri ve yerel tarihin açıklanamayan olayları konusunda uzman olarak kabul edilen Joseph Hicks’e göre: “Navajolar savaşı kaybetti ve karşılığında Ute’leri, ruhani bir kişi olduğu söylenen, deri gezen bir kişiyle lanetlediler. bir kurda dönüşecekti ve burada onları rahatsız etmek için kim kalacaktı. Sonunda kabul ettiler. Ve sonra Skinwalker, meraların kuzeyinde görünen ve çiftliğin bir parçası olan şimdi ‘Skinwalker Ridge’ olarak adlandırdıkları sırtta görünüyor. Uteler ona yaklaşmıyor veya yaklaşmaya çalışmıyorlar bile. Sırtın etrafında hareket ettiğini görüyorlar. Evi falan var mı bilmiyorlar ama sık sık orada oluyor. Bu yüzden uzak dururlar ve birçok insan içine girmek istemez.

Skinwalker Çiftliğinin Tarihi

Skinwalker Çiftliği, mülkün kuzeybatı köşesinde, Skinwalker Sırtı’nın eteklerinde, bu güne kadar var olan ekim alanlarının kenarında küçük konutlar inşa eden Myers ailesi tarafından 1905 yılında kuruldu.

Aile çiftliğin doğu tarafında bir eve taşındıktan sonra orijinal ev terk edildi ve herhangi bir olay bildirmemelerine rağmen, komşular garip olaylar yaşayacaktı.

Mülkün mülkiyeti, Sherman ailesi 1994 yılında sığır yetiştirmek amacıyla satın alıp siteye taşınana kadar, önümüzdeki birkaç on yıl içinde değişiyordu.
Terry Sherman, karısı Gwen ve iki çocuğu yeni mülküne vardıklarında ana evin kapı ve pencerelerini kaplayan etkileyici sayıdaki kilitleri merak ettiler. Kapıların her iki yanında ve hatta mutfak dolaplarında kilitler vardı ve evin her iki ucuna demir pimler ve ağır zincirler takılmıştı.
Sherman ailesi, eski sakinlerin evin önüne ve arkasına bekçi köpekleri yerleştirdiğine inanıyordu, ancak hala nedenini bilmiyordu.
Haziran 1996’da Shermanlar, yerel Desert News gazetesi muhabiri Zack Van Eyck ile tesiste kaldıkları 18 ay boyunca tanık oldukları garip olayları paylaştılar.

Fidanlıklar, UFO’lar, sığırlarının tekrar tekrar ve sistematik olarak ortadan kaybolmasıyla ilgili gizemli çevreler olduğunu bildirdiler ve hatta Koca Ayak benzeri yaratıklar gördüklerini ve sürekli garip sesler duyduklarını iddia ettiler.

Terry ayrıca üç köpeğini beyzbol topu büyüklüğünde parlak mavi topları kovalamaya gönderdi, ancak köpekler ormanda kayboldu ve bir noktada her biri yüksek sesle homurdandı, ardından tam bir sessizlik oldu. Ertesi gün ormanda bulunan tek şey yanmış toprak, üç parça et ve yanmış et parçasıydı.

Skinwalker Çiftliği’nde meydana gelen olaylar ilk kez dünyaya açıklandı.

Hikayenin yayınlanmasından doksan gün sonra Terry Sherman, mülkü 200.000 dolara Las Vegas emlak kralı Robert Bigelow’a sattı, UFO meraklısı ve NASA ile ortaklaşa faaliyet gösteren Bigelow Aerospace’in kurucusu ve bir yıl önce Misyonu doğaüstü olayları bilimsel olarak araştırmak olan Ulusal Keşif Bilimi Enstitüsü’nü (NIDSci) kurdu. Bigelow, Zack’in The Skinwalker Ranch hakkındaki makalesini okuyunca o kadar etkilendi ki araştırma için satın almaya karar verdi.

Robert Bigelow, çiftlikte 24 saatlik bir gözetim sistemi kurdu ve Sherman’ları, NIDSci araştırmacılarının açıklanamayan olayları gözlemleyip belgelemesine yardımcı olmak için birkaç yıl daha mülkte kalmaya ikna etti.

NIDSci, ABD hükümetiyle ortaklaşa olarak, mülk üzerinde yaklaşık yirmi yıldır çalışıyor, ancak hükümet programı 2011’de iptal etti ve Bigelow yerel araştırmalar için fon almayı bıraktı, ancak mülkü sürekli gözetim altında tuttu.

Projeye dahil olanlar arasında, NIDSci’nin çabasını “standart bir bilimsel yaklaşım” kullanarak somut veriler elde etme girişimi olarak nitelendiren emekli ABD Ordusu Albay John B. Alexander da vardı. Ancak araştırmacılar, “bilimsel yayınlarla tutarlı kanıtlar elde etmenin zorluğu”nu kabul ettiler.

Resmi olarak, tüm bulgular gizli tutuldu ve bugüne kadar gerçekte neyin araştırıldığı ve sonuçları bilinmiyor.

Ancak, gazeteci ve araştırmacı George Knapp, Bigelow tarafından mülke girmek için yetkilendirilen tek muhabirdi ve sekiz yıl boyunca proje yöneticisi ve NIDSCI ekip lideri olarak çalışan Colm A. Kelleher ile birlikte adli bilim metodolojisini ortaya çıkardı. Bilimsel anormallikler, 2005 yılında Skinwalker Çiftliği hakkında “Skinwalker Avı: Bilim Utah’taki Uzak Bir Çiftlikte Açıklanamayanla Yüzleşiyor” başlıklı bir kitap yayınladı.

Kelleher ve Knapp’a göre, kayıp sığırlar, tanımlanamayan uçan cisimler veya küreler, mermilerle vurulduğunda zarar görmeden çıktığını söyledikleri kırmızı gözlü büyük hayvanlar ve yıkıcı manyetik alanlar yayan görünmez nesneler.

“Amaç, açıklanamayan olayların nedenini belirlemek değil, olayları düzgün bir şekilde gözlemlemek ve belgelemekti. Bilim adamları ve araştırmacılar, geldiklerinde orada ne olduğuna dair herhangi bir ön yargıya sahip değillerdi. Aslında, bunu öğrenip açıklayabileceklerinden emin olduklarına inanıyorum, ama öyle olmadı. Bunun ne olduğuna bakılmaksızın, bu zeka onlarla kanıtlanabilir ve korkutucu çeşitli şekillerde etkileşime girdi” diyor ve bunun NIDSci’de çalışan bazı insanlar için eğlenceli bir deneyim olmadığını da ekliyor.

Araştırmacılar, yerde açılan bir portala ve oradan sürünerek gecenin içinde kaybolan bir varlığa tanık olacaklardı. “Mera bölgesinde toprakta bir parıltının belirdiğini gördüler. Daha yakından baktılar ve yerden çıkan 1,5 metre çapında bir boruya benziyorlardı. Tüpün içinde sürünen bir varlık gördüler ve sonra dışarı çıktılar, ayağa kalktılar ve ortadan kaybolmak için yürüdüler, diyor Joseph Hicks.

skinwalker-ranch

2016’da Bigelow çiftliği 4,5 milyon dolara, menşei bilinmeyen bir şirket olan Adamantium Real Estate Holdings’e sattı ve satın alma işleminden kısa bir süre sonra çiftliğe giden tüm yollar kapatıldı, çevre kameralar ve dikenli teller tarafından korunup kapatıldı ve insanların tesise yaklaşmasını önlemeye yönelik işaretlerle çevrilidir.

Adamantium Real Estate, eğlence hizmetleri, multimedya içeriği, internet içeriği, filmler ve televizyon programlarının oluşturulması, geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımı için Skinwalker ve Skinwalker Ranch markasını ticari olarak tescil ettirmiştir.

Skinwalker Çiftliği dünya çapında binlerce meraklı ve paranormal meraklı için cazibe merkezi haline gelirken, bazı şüpheciler Skinwalker Çiftliği’nin ardındaki tüm bu garip hikayeleri sorgulayarak Sherman’ların gördükleri hakkında yalan söylediğini ve hatta birçoğunun bunu düşündüklerini söylüyor. toplu bir yanılsamanın etkisi altında olurdu.

Skinwalker Ranch Kronolojik Tarihi

1776 – Dominguez ve Escalante Expedition, Skinwalker Ridge boyunca Myton’dan geçiyor.
1789 – Utes ve Navajo arasındaki anlaşma bozuldu.
1860 – Kuzey Ute Rezervasyonu, başkanlık kararnamesi ile kuruldu.
1860 – Utes, Navajo’ya karşı kampanyada ABD birliklerine katıldı: Skinwalker Laneti.
1880 – Birkaç Ute kabilesi grubu ABD hükümeti tarafından Skinwalker Ranch’i çevreleyen rezervasyona taşındı.
1886 – Buffalo Askerleri, biri bilinen bir Mason olan ve bir kaya duvarına kazınmış görülen Masonik sembollerle bağlantıları olan Fort Duchesne’de konuşlandırıldı.
1886 – ABD ordusu, Fort Duchesne’de bir kale inşaatını tamamladı.
1906 – Gazete, Uintah Havzasındaki çiftlik sahiplerinden gelen “Garip Gürültüler” haberini yaptı.
1937 – Myers Ailesi tarafından Satın Alma ve Montaj.
1940 – 1960 – Pat Stringham, hem UFO hem de Skinwalker aktivitesini rapor ediyor.
1979 – Arnold ailesi (sahipleri, Hilltop) UFO zanaatına tanık oldu.
1992 – Sherman ailesi, Garth Myers’tan çiftliği satın aldı
1996 – Robert Bigelow mülk satın aldı.
1996 – 2002 – Mülkiyet üzerinde faaliyet gösteren Ulusal Keşif Bilimi Enstitüsü (NIDS) Programı.
1996 – 2013 – NIDS ve BAASS programı faaliyetleri.
2015 – Bigelow Faaliyetleri sona erdi.
2016 – Adamantium Real Estate, Robert Bigelow’dan Skinwalker Ranch’i satın aldı.
2019 – History Channel ve Prometheus Entertainment “The Secret of Skinwalker Ranch”ın çekimlerine başladı.
2019 – Kandus Linde ve Tom Lewis, Skinwalker Ranch’in bakıcıları oldular.
2020 – The Secret of Skinwalker Ranch’in prömiyeri The History Channel’da yayınlandı.

admin