Peru’daki Nazca platosu jeogliflerin olduğu tek yer değil. Nazca şehrinin yaklaşık 15 ila 20 mil kuzeyinde, Palpa Pampa adı verilen platoda yer alan, neredeyse keşfedilmemiş çok sayıda jeoglif vardır. Palpa geoglifleri yerel halk tarafından bilinmesine rağmen, geçmiş Erich von Däniken’in İsviçreli araştırmacı bilmeceleri sayesinde bilim adamlarının ilgisini ancak 1990’larda çektiler.

Nazca’ya benzer şekilde, Palpa platosunda gizemli çizgiler ve çizgiler var, aynı zamanda akıllara durgunluk veren jeoglifler de var. Bununla birlikte, Palpa kompleksi, Nazca kompleksinden önemli ölçüde farklıdır.

Palpa vs Nazca
Her şeyden önce, Palpa platosunun olağandışı kabartması dikkat çekicidir – düz tepelerinde dev bir bıçak gibi kesilmiş bir dizi alçak tepe ve insan yapımı çizgiler ve şeritler gerilir. Bazı şeritlerin genişliği birkaç yüz metreye ulaşıyor. Çizgiler ve şeritler, uygulama görüntülerinin farklı zaman dilimlerini yansıtarak birbiriyle kesişir ve üst üste gelir.


Sadece “astronot” olarak adlandırılan bir biyomorfun bulunduğu Nazca platosunun aksine, uzay giysili bir adam gibi soğanlı bir kafaya sahip bir insan figürü. boyutlar.
Not: İsviçreli yazar Erich von Däniken, bazı biyomorfların uzaylıları tasvir ettiğine ikna olmuştu, bu fikri 1968 tarihli Tanrıların Arabaları kitabında popüler hale getirdi.

admin

Dev Antik Palpa Geoglifleri Nazca Çizgilerinden 1000 Yıl Daha Eski