Ege’den gelen UFO Haberleri – Tire’de UFO Gözlemi

İzlenme

Tire’de ikinci el eşya alım satım işi ve balıkçılık yapan 60 yaşındaki Necdet Taşdelenoğlu ve 45 yaşındaki Salih Özuğurlu isimli iki vatandaş Gökyüzünde UFO (Gökyüzünde uçan ve tanımlanamayan nesne) gördüklerini idda ettiler. Yaşanan bu gelişmenin ardından olayı duyan Sirius uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan Tire’ye gelerek çeşitli araştırmalarda bulundu. UFO’yu gördüklerini idda eden Necdet Taşdelenoğlu ve Salih Özuğurlu ile bir araya gelen Haktan Akdoğan, UFO iddalarını kaynağından dinledi. Olayın gece saat 22:00 sıralarında meydana geldiğini dile getiren iki arkadaş, yaşadıkları olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı.

SABAHA KADAR UYUMADILAR

Olayın bir numaralı tanıklarından biri olan Necdet Taşdelenoğlu yaşadığı o heyecan dolu anları özel olarak HaberTire Gazetesi’ne anlattı. Taşdelenoğlu olay gecesi çok korktuklarını ve sabaha kadar uyumadıklarını dile getirdi. UFO’yu ilk olarak Tire Belevi Yolu üzerinde bulunan bir trafonun üzerinde gören Taşdelenoğlu ilk bakışta trafoda elektrik kaçağı olduğunu sandıklarını söyledi. Trafoya yaklaştıkça ışığın yükselmesine şahit olan iki arkadaş tam o sırada gördükleri nesnenin UFO olduğunu anladı.

“BİR ANDA ÇOK GÜÇLÜ BİR IŞIK GÖRDÜK”

Bir süre önce Selçuk’ta bulunan Barutçu Gölü’ne balık almaya giden iki Tireli arkadaş, dönüş yolunda Belevi’ni geçtikten sonra Küçükkale Köyü Mevkii’ne geldiler. Gelin olayın bu kısmından sonrasını Necdet Taşdelenoğlu’ndan kendi ağzından dinleyelim; “Küçükkale Yol Kahvesi ile Hasançavuşlar Köyü yol ayrımı arasında gökyüzünde yere yakın vaziyette bir ışık hüzmesi gördüm. Bu ışık, sanki aynı anda çalışan yüzlerce kaynak makinası ışığına benziyordu. Biz ışığa yaklaştıkça daha çok dikkatimizi çekmeye başladı. Yakınlarda da bir trafo olduğundan biz ilk önce trafoda yangın var sandık. Ama biz ışığa yaklaştıkça ışık trafodan daha yükseğe çıkmaya başladı. Yanımda bulunan Salih arkadaşım da bu yaşananlara birebir şahit oldu. Sonra bir anda o ışık karşıdaki Hasançavuşlar Köyü yolu üzerinde bulunan dağın üstüne çıktı. Yaklaşık 500-600 metre ilerideki dağın üzerine 2 saniye gibi çok kısa bir sürede uçtu. O ışık bir anda dağı aydınlatmaya başladı. Biz de merak ettik ve ışığa doğru gitmeye başladık. Yaklaştıkça havalanmaya başlayan ışık, bir anda sol tarafta bulunan başka bir tepenin üzerine gitti. Işık bizden uzaklaşınca biz de geri döndük. Biz bir yandan geri dönerken bir yandan da uçan cisime bakmaya devam ediyorduk. Bu sırada gökyüzünü aydınlatan o ışık, süzüle süzüle diğer tarafa doğru gitti. Biz de hemen yol kenarında bulunan benzinliğe girdik. Araçtan inip benzinlik çalışanlarına haber verene kadar ışık saçan o cisim gözden kayboldu. Yaşadığımız bu olayın üzerinden epeyce bir zaman geçti. Biz de kimse bize inanmaz gerekçesiyle kimselere anlatmamıştık. UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Sayın Haktan Akdoğan yanımıza gelince bu olayı anlatmaya karar verdik. O gördüğümüz cisimin Ufo olduğunu düşünüyoruz.

ff2

Habertire’nin haberi ciddiyetle takip etmesini tebrik ediyoruz.

admin