Bursa’nın Çekirge Mahallesi’ndeki evinin penceresinden dışarıyı seyrettiği sırada gökyüzünde bir ışık kütlesinin sürekli hareket ettiğini gören tekstil işçisi İbrahim Işıksönmez (41), bunu mahalleli ile paylaşınca ismi “UFO İbrahim’e çıktı. Bunun üzerine taksitle kendisine kamera alan tekstil işçisi, UFO olduğunu iddia ettiği ışık kütlesini görüntülemeyi başardı. 2 çocuk babasının çektiği görüntülerde bir cismin kendi etrafında daireler çizdiği ve çok hızlı hareket ettiği görüldü.

Bazen gözden kaybolan bazen tekrar ortaya çıkan ışık kütlesinin UFO olduğunu iddia eden İbrahim Işıksönmez, cismi bir ay önce fark ettiğini söyledi.

Görüntülemeyi başardığı cismin UFO olduğunda ısrar eden Işıksönmez, “Bir akşam evin camından dışarıyı seyrettiğim sırada bir cismin hareket ettiğini fark ettim. Mahallede birkaç kişiye söyledim. Ancak ışık kütlesinin yıldız olduğunu iddia ederek benimle dalga geçmeye başladılar. Adım UFO İbrahim’e çıktı” dedi.

Kendisine kimsenin inanmaması üzerine taksitle bir kamera alarak cismi görüntülemeyi başardığını söyleyen Işıksönmez, uzmanlardan yardım istedi. Cismin gece saat 22.00’den sonra ortaya çıktığını ve şafak vaktine kadar kaybolmadığını kamerayla tespit eden Işıksönmez, “Bazen evin ön tarafına, bazen de arka tarafına geçiyor” diye konuştu.

Bundan sonrasında ihbarların ardı arkası kesilmedi.
Şevket B.
Merhaba ben de Bursa’da yasayan bir vatandasim. 22.07.2009 da cekirgede yasayan bi arkadasimin UFO gordum iddasina karsilik evimin terasina ciktim ve bende bu cismi gordum. Ayni sekilde 24.07’de de boyle bir cismi 10’ar dakika arayla iki kez gordum, ve en son olarak bu gece yani 25.07′ de 1 kez daha gordum. Ilk gorunuste yildiza benzeyen bu cisim zigzaglar cizerek havada ilerleyerek kayboluyor.

admin

Bursa’da UFO Gözlemi – Temmuz 2009