KKTC’deki Ercan Havaalanı’na inmek üzere olan bir yolcu uçağını izleyen ve sonra kaybolan cisim ülkenin gündemine oturdu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yayımlanan Kıbrıs gazetesinin haberine göre İstanbul-Ercan seferini yapan uçağın 14 Haziran Pazar günü saat 20.20’de Ercan Havaalanı’na inişi sırasında, arkasından gelen ve ışık saçan cismin heyecan ve panik yarattığı belirtiliyor.

Olaya şahit oldukları ifade edilen apron görevlileri, Ercan polisine rapor verdi. Uçağın inişi sonrasında hızla kaybolan cisim, polis raporunda ‘şişman adama’ veya ‘büyük çöp torbasına’ benzetildi.

Yolcular: UFO gibi görünüyordu…

Uçakta bulunan yolculardan bazıları uçağın havada olduğu bir esnada, etrafa ışık saçan bir cisim fark ettiklerini ve bu cismin kendilerini Ercan Havaalanı’na kadar takip ettiği iddiasında bulundu. Uçak içerisinde heyecan ve paniğe neden olan cismi yolcular, ‘UFO gibi görünüyordu’ diye tanımladılar.

Polis: Tespit edilemeyen cisim

Polisten edinilen bilgide, olay doğrulandı ve raporlara ‘tespit edilemeyen cisim’ olarak geçtiği belirtildi.

Görevli polis, ‘Pistin batı istikametinde yerden 30-40 metre yüksekliğinde, şişman bir insan veya içi boş büyük bir çöp torbasına benzeyen ve altından ışıklar süzülen, fakat ne olduğu tespit edilemeyen bir cisim, doğu istikametine doğru gözden kayboldu’ dedi.

admin

Atlasjet Kıbrıs seferinde UFO Paniği – 14 Haziran 2009