UFO Belgeseli: Siyah Giyen Adamlar

14
İzlenme

Rus Başbakanı’nın seyredin diye önerdiği belgesel olma özelliğini taşıyan Rus yapımı Siyah Giyen Adamlar; UFO karşılaşmaları sonrasında ortaya çıkan bir grup gizemli karakterden bahsediyor.

ESRARENGiZ SiYAH GiYEN ADAMLAR (M.I.B)

Uçandairelerle ilgili bilgiler arttikça, bu konuda arastirma yapanlara siyah elbiseli kisiler tarafindan gerçeklestirilen “susturucu” baskinlarin da arttigi ileri sürülüyor.

Amerika’nin Connecticut eyaletinde bulunan Uluslararasi Uçandaireler Bürosu’nun Müdürü Alfred Bender  “Uçandairelerin esrarini ögrendim” diye bir açiklama yapti. Ama bugün bizler hala eskisinden fazla bir bilgiye sahip degiliz. Çünkü Bender bu konu ile ilgili daha fazla bir açiklama yapamadan üç esrarengiz ziyaretçi tarafindan susturuldu! Siyah elbiseli üç adam “susturucu”lar olarak taniniyorlar.

Esrarengiz Ziyaretçiler

Bender, ilginç buluslarini kendisine ait olan Uzay Haberleri gazetesinde yayimlamak istiyordu. Ancak daha önce bir meslektasinin fikrini almak istedi ve hazirladigi raporu arkadasina gönderdi. Bir kaç gün sonra siyah elbiseliler geldi.

Yatak Odasinda Üç Kisi

Bender, yatak odasinda üç gölgeyi andiran yabancilari farkettiginde yari uykulu yatiyordu. Sekiller belirginlesti. Hepsi de siyahlar giymislerdi. Fötr sapkalarinin disinda halleri ürkütücüydü. Şapkalarının gizledigi yüzleri seçilmiyordu. Bender’in içini bir korku kapladi. Bender, o ani söyle anlatiyor:

“Gözleri aniden el feneri gibi parladi ve bana dikildi. Büyük bir aci vererek sanki gözlerimden girip ruhumu yakmak istiyorlardi. O zaman anladimki, telepatik olarak bana bir mesaj vereceklerdi.”

Çok Korkmustu

içlerinden birinin elinde Bender’in raporu vardi. Önce raporda yazilanlarin dogru oldugunu söylediler. Hatta bazi tamamlayici bilgiler de verdiler. Fakat Bender o kadar korkmustu ki, siyahli adamlarin istegine uyarak hem büroyu hem de gazeteyi kapatmayi kabul etti.

Herkes Saskinlik içinde

Bender’in öyküsüne bir çok kimse inanmadi. Bütün dost ve meslektaslari büyük bir saskinliga düstüler. içlerinden yalniz biri, Gray Barker, “Uçandaireler Hakkinda Çok Sey Biliyorlardi” adli bir kitap yayinladi. Daha sonraki yillarda ise Bender de arkadaslarinin israrlarina dayanamayarak “Uçandaireler ve Üç Adam” adli bir yazi yazdi. Bu garip yazida uzaylilardan, uçandairelerden ve ANTARTiKA daki uçandaire üslerinden söz ediliyordu.

Dünyanin Baska Yerlerinde de Var

İnandırıcı olsun olmasın, Bender’in üç yabancıdan söz eden öyküsü araştırmacılar için çok önemli bir hareket noktası oldu. Çünkü Bender’den hiç haberi olmayan baska kisiler de benzeri olaylari yasadiklarini öne sürüyorlardi. Uçandaireleri gören veya bu konuya ilgi duyan baskalari, Siyah Giyen Adamlar (SGA) tarafindan ziyaret edilmislerdi. Çogunlugu Amerika’da olmasina ragmen İsveç, İtalya, İngiltere ve Meksika’da da benzeri olaylar yaşanmıştı. Uçandairelerin geçmisi kadar SEK’lerin varlığı da çok eski zamanlara uzaniyor.

SGA ÖZELLiKLERi

Tipik bir SGA olayında şu özelliklere rastlaniyor.

1-SGA’lar, uçandaireleri gören veya inceleyen kişilere gidiyorlar.

2- Bu ziyaretler, olayın herhangi bir yolla topluma açıklanmasına zaman bırakmayacak kadar kısa bir süre içinde gerçekleşiyor.

3- Ziyaret edilen kişi çoğunlukla kendi evinde ve yalnız oluyor.

4- Ziyaretçiler çoğunlukla 3 kisi olarak ve siyah bir araba ile geliyorlar. Arabanin modeli Cadillac. En son model olmamakla beraber, sanki yeni alınmış kadar temiz ve bakimli. Plakası tespit edilip de arastirildiginda, hiçbir yerde kayitli olmadigi görülüyor.

5- Ziyaretçiler çogunlukla erkek. Çok seyrek olarak aralarinda sadece bir kadin oluyor. Giyimler sanki CIA veya gizli örgüt üyelerini animsatacak sekilde:

Siyah takim elbise, siyah sapka, siyah çorap ve ayakkabi, siyah kravat ve daima beyaz bir gömlek. Son derece temiz ve bakimlilar.

6- Yüzleri çogunlukla dogululari andiriyor. Çekik gözlü, yanik veya koyu derili, ciddi ifadeli.

7- Hareketleri sert ve beceriksiz.

8- Genel tutumlari ciddi, resmi, soguk ve ürkütücü. Dostça bir sicakliktan eser yok, insan görünümünde….

9- Bazi SEK’ler, istenildiginde gerçekle ilgisi olmayan kimlik ve görev karti gibi belgeleri de çekinmeden gösteriyorlar.

10- Konusmalar bazen sorgu, bazen de uyari niteligi tasimasina ragmen, biraktiklari etki sanki herseyi önceden bildikleri seklinde. Vermek istedikleri mesak çok açik ve kesin dille anlatiyorlar. Örnegin:

“Tekrar bay Smith, çok dürüst olmadiginiz inancindayim” veya ” Bu raporu postalamaniz büyük bir akilsizlik olurdu bay Veich” gibi. Konusmalar çogunlukla, görünenlerin kimseye anlatilmamasi veya yapilan arastirmalarin durdurulmasini saglayici uyarilarla sonuçlandiriliyor.

11- SGA’lar, geldikleri gibi beklenmedik bir anda gidiyorlar..

admin